Hafıza Teknikleri

HAFIZA TEKNİKLERİ

  • Okurken dikkat ve odaklanma sorunu yaşıyorsanız
  • Okumak size zor geliyorsa,sıkılıyorsanız.
  • Sınavlara hazırlanıyorsanız.
  • Uzun paragraf sorularını anlamakta zorlanıyorsanız
  • Okumaya başladığınız kitapları genelde yarım bırakıyorsanız
  • Cümlenin ya da paragrafın sonuna geldiğinizde hiçbir şey anlamadığınızı fark ederek başa dönüyorsanız
  • Ve genellikle okuduğunuzu anlamakta sorun yaşıyorsanız

bu eğitim tam size göre!

psikologdore

ŞEKİL BECERİLERİ

Öğrenilen bilgiyi doğru şekilde yorumlamak ve gerektiği yerlerde kullanabilmek matematiği anlamada önemli rol oynamaktadır. Okuduğunu anlayabilme, yorumlayabilme, çözümleyebilme, indirgeyebilme gibi üst düzey beceriler matematiğin çözüm aşamasında gerekli olan becerilerdir.

MENTAL ARİTMETİK

Mental Aritmetik Programının son aşamasında ise öğrenciler işlemleri, artık parmaklarını bile kıpırdatmaya ihtiyaç duymaksızın sadece zihinlerinden, hesap makinası hızında çözümleyebilme yeteneğine ulaşırlar.

Mental Aritmetik eğitimi alan öğrencilere araştırmacılar tarafından uygulanan testler ve bilimsel analizler sonucunda elde edilen bulgulara göre öğrencilerin beyin aktivitelerinin arttığı, sağ ve sol loblarının birlikte uyarıldığı, sayısal zekâlarında (IQ) ve duygusal zekâlarında (EQ) oldukça önemli gelişmeler olduğu gözlenmiştir.

HIZLI OKUMA VE ANLAMA

Günümüz dünyasında bilim ve tekniğin hızla gelişmesi, insanların işlerini kolaylaştırıyor gibi görünse de çağımızın değişen şartları insanın üzerindeki yükü, yükün niteliğini değiştirerek artırmaktadır. Bundan dolayı da insan, az zamanda çok iş başarmak zorunda kalmaktadır.

Okunması gereken yazıların çokluğu, zamanın azlığı insanları daha hızlı okuyabilmek için bilimsel araştırmalar yapmaya itmiştir. Okuma hızı, bilimsel yöntemle artırılabilir. Çünkü okuma hızı üzerinde çalışma yapılırsa elde edilecek bir beceridir. Hızlı okuma, sonradan kazanılan davranışlar arasında yer alır. Hızlı okuma kişilerin çabukluk, kavrama ve öğrenme yeteneklerini geliştirerek, daha önceki okuma süresine kıyasla, dakikada okudukları kelime sayısını ve anlama düzeylerini artırmaları demektir.

İletişim

Sizi Arayalım!

WhatsApp Hattımız